Вибираємо обладнання для рубання дров

Хто знає, як важко рубати дрова, застосовуючи фізичну силу, завжди з вдячністю відгукується про тих, хто винайшов обладнання для рубання дров. Сучасні дровоколи здатні виконувати трудомістку роботу, легко розщеплюючи дерев'яні колоди на дрова.

Зараз у продажу є так багато моделей дровоколів, що часом не так легко розібратися: а яке ж обладнання купити? Давайте розглянемо основні моменти, на які потрібно звернути увагу при виборі дровокола.

Побутовий чи професійний?

Вибираючи між побутовим і професійним обладнанням керуються його призначенням. Якщо заготовляється велика кількість дров, скажімо, в промислових масштабах, то доцільніше купити професійне обладнання, яке набагато потужніше та продуктивніше. Коштує такий дровокол дорожче, ніж побутовий варіант.

Для заготівлі дров для особистого користування підійде невеликий, мобільний побутовий дровокол, який зручно переносити або перевозити.

Електричне чи бензинове обладнання?

У порівнянні з бензиновим дровоколом, електричне обладнання компактніше і легше. Електричний дровокол малошумний, при роботі не виділяє чадного газу. Колоти на ньому дрова можна навіть у закритих приміщеннях. Електричний дровокол коштує дешевше бензинового варіанту. Серед мінусів електричного дровокола можна назвати необхідність наявності електричної мережі і обмежену мобільність через електричного кабелю.

Для заміських будинків або підприємств, де відсутня електроенергія, краще купити бензиновий дровокол. Бензиновий двигун має збільшений моторесурс і може працювати при будь-якій температурі (у спеку або в морози). Мінуси такого дровокола - велика вага і габарити.

Звертаємо увагу на ножі

Найважливішим вузлом дровокола є сокира - ніж для рубання дров. Ножі бувають прямі і хрестоподібні. Різниця між ними в тому, як вони розколюють поліна: прямий ніж розколює дрова на дві частини, хрестоподібний - на більше частин.

Дровоколи з прямими ножами коштують дешевше, ніж колуни з хрестоподібними ножами, тому вони найчастіше купуються для особистого використання. Устаткування з хрестоподібним ножем рубає в два рази більше дров за той же самий час, тому використовується для заготівлі великої кількості дров, наприклад, для підприємств.

Гідравлічний чи гвинтовий дровокол?

Гвинтовий дровокол менший, компактніший і дешевший, ніж обладнання з гідравлічним приводом. При роботі такого дровокола ніж-шуруп вкручується в дерев'яну заготовку і розбиває її на частини.

Але виробники дровоколів все частіше віддають перевагу гідравліці. Такі установки потужніші та продуктивніші, ніж гвинтові варіанти.

А ви вже купили обладнання для рубання дров? Ні? Тоді перейдіть за цим посиланням у вкладку з товарами і замовте дровокол на сайті компанії «INSTRADE»!